Aktuality - ZŠ Gajdošova

Informace před zápisem do 1.tříd

Vážení rodiče,

Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků, nejvýše však do konce školního roku, v němž žák dosáhne sedmnáctého roku věku (dále jen "povinná školní docházka" nebo „PŠD“).

Povinná školní docházka se vztahuje na státní občany České republiky a na občany jiného členského státu Evropské unie, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů. Dále se povinná školní docházka vztahuje na jiné cizince, kteří jsou oprávněni pobývat na území České republiky trvale nebo přechodně po dobu delší než 90 dnů, a na účastníky řízení o udělení mezinárodní ochrany.

Povinná školní docházka začíná počátkem školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad. Dítě, které dosáhne šestého roku věku v době od září do konce června příslušného školního roku, může být přijato k plnění povinné školní docházky již v tomto školním roce, je-li přiměřeně tělesně i duševně vyspělé a požádá-li o to jeho zákonný zástupce. Podmínkou přijetí dítěte narozeného v období od září do konce prosince k plnění povinné školní docházky podle věty druhé je také doporučující vyjádření školského poradenského zařízení, podmínkou přijetí dítěte narozeného od ledna do konce června doporučující vyjádření školského poradenského zařízení a odborného lékaře, která k žádosti přiloží zákonný zástupce.

Číst dál: Informace před zápisem do 1.tříd

Matematický KLOKAN

Této soutěže, která se uskutečnila v měsíci březnu,  se v letošním školním roce zúčastnilo celkem 74 žáků 2. stupně naší školy.

A jak to dopadlo  v jednotlivých kategoriích?

Kategorie Benjamín (6. + 7. třídy): 1. Anna Tomalová 7.C

2. Nikola Růžičková 7.C

3. Vít Poláček 6.A

4. Daniela Čermáková 7.C

5. Markéta Tišnovská 7.A

Kategorie Kadet (8. + 9. třída): 1. Lukáš Tišnovský 9.A

2. Kateřina Turlandová 9.C

3. Jan Fiala 8.B

4. Viktor Vláčil 9.B

5. David Burian 8.A

Blahopřejeme všem úspěšným řešitelům!

Ředitelské volno pro žáky - 30.4. a 7.5.2018

Oznamuji Vám, že na pondělí 30.4. 2018 a 7. 5. 2018 vyhlašuji v souladu s  § 24, odst. 2  Zákona č.561/2004  o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) , ve znění pozdějších předpisů, ředitelské volno pro žáky z organizačních a technických  důvodů.

Vzhledem k technickým problémům ve školní kuchyni jsme byli nuceni vyhlásit ředitelské volno nejen 7.5., ale také 30.4.2018.

Provoz školní družiny bude zajištěn podle zájmu, kuchyně však bude v oba termíny mimo provoz.

Děkujeme za pochopení.

Mgr. Markéta Olbertová (ředitelka školy)