Ředitelské volno pro žáky

Milí žáci, vážení rodiče, zákonní zástupci žáků!

Jak je dnes již jasné, Ministerstvo již neotevře školy pro povinnou výuku ve smyslu Školského zákona. Od 8.6. bude školu v dobrovolném režimu navštěvovat cca 400 žáků 1. až 8. ročníku. Žáci 9.ročníku končí svoji přípravu na přijímací zkoušky a my jim a také jejich mladším kolegům z 5. a 7.ročníků budeme držet palce u přijímacích zkoušek. Jak jistě všichni vnímáte, je poměrně obtížné udržet v chodu vzdělávání alespoň v této omezené míře a při tom se snažit plnit spoustu naprosto nereálných podmínek, jejichž smysl je nám utajen.

To je hlavní důvod, proč jsem se rozhodl využít svého zákonného práva a vyhlásit ve dnech pondělí 29.6. a úterý 30.6.2020 ředitelské volno pro žáky. Na škole budou v tyto dny probíhat zednické a jiné řemeslné práce, abychom mohli školu konečně opravdu 1.9.2020 otevřít. Školní rok na ZŠ Gajdošova tedy bude končit v pátek 26.6.2020. V tento den jsme se rozhodli vyzvat úplně všechny žáky, aby se dostavili do školy a to na slavnostní zakončení tohoto školního roku, který si asi budeme ještě dlouho pamatovat. V 9:00 se všichni sejdeme na školním dvoře. Do tříd se chodit nebude a vysvědčení bude žákům předáno přímo na dvoře. Podrobnosti k předávání vysvědčení budou ještě upřesněny, ale předpokládáme, že v 10:00 žáci opustí školu. Výjimku budou mít žáci prvního stupně, kteří tu zůstávají na odpolední volnočasový blok. Ti, pokud budou jejich rodiče chtít, mohou zůstat ve škole až do 16:00 a bude jim poskytnutý i oběd.

Vážení rodiče, naši milí žáci, je nám líto, že jsme nemohli školu otevřít úplně pro všechny a v normálním režimu.

Rostislav Novotný - ředitel školy