Aktuality - ZŠ Gajdošova

Vyjádření školy k návrhu MZ na vyhlášení ředitelského volna v pátek 25.9.

Vážení rodiče,

nový ministr zdravotnictví apeloval na ředitele středních a základních škol, aby nadcházející prodloužený víkend prodloužili ještě o vyhlášení ředitelského volna na pátek 25.9.2020. Jakkoli chápu motivaci pana ministra, nepovažuji jeho apel za zcela šťastný. Nedovedu si představit, že bych vás v úterý odpoledne uvrhl do situace, že většina rodičů nebude vědět, jak v pátek zabezpečí dohled na dětmi, zejména těmi menšími na prvním stupni.

Po uvážení všech možností a s přihlédnutím k faktu, že ředitelské volno už je vyhlášeno na příští pátek 2.10. z důvodu konání voleb v budově školy, jsme se rozhodli následovně:

1. V pátek 25.9. se ředitelské volno pro žáky vyhlašovat nebude, bude probíhat výuka ve standardním časovém rozsahu.
  2. Vyučující se v hodinách zaměří na opakování a upevňování učiva a vy, kteří máte tu možnost si s dětmi užít prodloužený víkend včetně pátku, můžete svoje děti omluvit z vyučování standardním způsobem z rodinných důvodů – my budeme připraveni na to, že absence v hodinách může být o něco vyšší.

Děkuji za pochopení

Rostislav Novotný
​​​​​​​ředitel školy

Ředitelské volno pro žáky 2. 10.

V pátek 2. 10. 2020 vyhlašuji ředitelské volno pro žáky. Důvodem je konání voleb do krajských zastupitelstev. Provoz školní družiny bude pro zájemce zachován. Bližší informace zde.

Volnočasové aktivity ve školním roce 2020/21

V tomto školním roce organizujeme ve spolupráci se Spolkem rodičů při základní škole 46 volnočasových aktivit.

REGISTRACE DO KROUŽKŮ JE MOŽNÁ POUZE ELEKTRONICKY PŘES NÁŠ E-LEARNINGOVÝ SYSTÉM ARISTOTELES V TERMÍNU OD PONDĚLÍ 7. 9. 2020 DO NEDĚLE 13. 9. 2020.

Veškeré podrobnosti, včetně přehledu kroužků naleznete kliknutím na níže uvedený odkaz: Volnočasové aktivity ve školním roce 2020/21