Důležité informace pro rodiče předškoláčků


Na této stránce budeme v průběhu roku zveřejňovat důležité informace týkající se předškoláčků - bude opět probíhat Klubík Montessori (pro budoucí zájemce o vzdělávání v Montessori třídách) i Pohádková škola (pro budoucí zájemce o vzdělávání v běžných třídách). Aktuality týkající se zápisu prvňáčků na příští školnírok najdete podsamostatným odkazem v sekci "žákům a rodičům". 


Rozdělení budoucích prvňáčků do tříd

Podle identifikačního číla přihlášky ke vzdělávání můžete zjistit, ve které třídě se bude vzdělávat ve školním roce 2020/2021 vaše dítě v prvním ročníku. Třídy I.A a I.B jsou běžné, třídy I.M, II.M a III.M jsou naše třídy prvního trojročí montessori, kde jsou žáci vzděláváni spolu se spolužáky z 2. a 3.ročníku (římská číslice tedy neoznačuje ročník, ale je pouhým názvem třídy). Anonymizovaný seznam naleznete zde.

Důležité dokumenty,které je třeba vyplnit a doručit do školy nejpozději do 15.6.2020!!!

Dobrý den,

letos jsme se rozhodli z důvodů, které všichni známe, neuskutečnit tradiční schůzku rodičů budoucích prvňáčků. Na místo toho jsme se na vás obrátili prostřednictvím mailu a zaslali vám důležité dokumenty k vyplnění přímo na vaše maily uvedené v přihlášce u zákonného zástupce č.1. Mohlo se stát, že třeba někomu z vás zpráva nedorazila a proto všechny dokumenty najdete zabalené v zipu zde.

Po té, co všechny materiály vytisknete a vyplníte, máte máte možnost je buď:

1. naskenovat a poslat na mail ( běžné třídy - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Montessori třídy - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. )
2. dát do obálky, podepsat ji jménem dítěte a hodit do naší školní schránky na dveřích vedle hlavního vstupu (vstup "ranní družina" vedle vstupní brány z ulice Gajdošova)
3. dát do obálky a poslat poštou na adresu školy (Gajdošova 3, 61500 Brno)
4. V pondělí 15.6. v čase 14:00 až 16:00 donést k vrátnici školy, kde se budete moci zeptat na další informace, které vám ještě nebudou zcela jasné.

Všechny dokumenty prosím vytiskněte a čitelně vyplňte.
Jedná se o tyto dokumenty:

1. Evidenční list - potřebujeme vaše dítě zapsat do elektronické matriky. Všechny údaje na listu uvedené potřebujeme ze zákona. Po zavedení do matriky je list jako nepotřebný dokument skartován.

2. GDPR souhlas - pro hladkou spolupráci požadujeme váš souhlas se 4 body, které podle našich právníků nemají oporu v zákoně - bez vašeho souhlasu nesmíme ve škole ani jinde zveřejnit, že vaše dítě uspělo v nějaké soutěži, nesmíme vystavit podepsanou práci vašeho dítěte, nesmíme zdravotníkům sdělit zdravotní pojišťovnu dítěte a nesmíme sdělit jméno dítěte a třídu jiným organizacím (= vaše dítě by pak nemohlo například absolvovat vzdělávací aktivity center volného času a podobných zařízení, což by byla myslím celkem škoda).

3. Informovaný souhlas s poradenskými službami - na škole pracuje školní psycholog a školní speciální pedagog, bez vašeho souhlasu nemůže dítě zůstat ve třídě, kde bude probíhat nějaký program s těmito členy poradenského pracoviště (nejedná se o souhlas s individuální prací se žákem - to pokud se na tom dohodnete a bude-li to třeba se řeší extra souhlasem).

4. přihláška do školní družiny - POZOR, má dva listy, vytiskněte a oskenujte oba - jako třídu uvedete 1.r (v Montessori třídách 1.r-M) protože ještě nevíte, jaká třída to přesně bude, tabulku na druhé straně budete vyplňovat až v září, ale nesmí chybět váš podpis. Vnitřní řád ŠD najdete zde http://zsgajdosova.cz/dokumenty/sd/rad_sd.pdf cena je 240Kč za měsíc, o platbě více v září.

5. přihláška ke školnímu stravování do naší jídelny - prosíme zejména mail vyplňte velice čitelně a nezapomeňte zřetelně vybrat způsob platby, přičemž jednoznačně nejvýhodnější je souhlas s inkasem, protože prakticky nevznikají přeplatky. Ceník jídel visí na úřední desce na webu školy, ale od 1.9. budeme ceny zvyšovat, takže cena svačin bude 22Kč (ty jsou poskytovány v komerčním režimu, tedy nedotovaně jako služba navíc nad rámec zákona), cena oběda pro prvňáčka bude 30Kč (dotovaná = je to cena jen za potraviny, zbytek je na škole). Vnitřní řád školní jídelny najdete zde http://zsgajdosova.cz/dokumenty/sj/rad_sj.pdf

6. přihláška do Sdružení rodičů - stačí aby vyplnil jeden z rodičů (za všechny děti jednu, tzn. pokud již jste členy díky jinému vašemu dítěti, už nic nevyplňujte). Členství přináší řadu výhod (např nižší cena kroužků a pod.), jako členský příspěvek se v září bude vybírat 300Kč na žáka.

Informace o tom, jaké pomůcky žák dostane ve škole a jaké bychom potřebovali, abyste zajistili jako rodiče máte uvedeny pod touto zprávou níže.

Vaše případné požadavky na zařazení do tříd I.A a I.B prosím pište na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Dotazy vstahující se ke třídám Montessori prosím adresujte na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Konečné rozdělení do tříd I.A, I.B a v Montessori do tříd I.M, II.M a III.M  bude připraveno nejspíše do 30.6., je však možné, že se to trochu opozdí.

děkujeme za spolupráci

Seznam pomůcek pro prvňáčky na školní rok 2020/2021

Veškeré pracovní sešity pro žáky prvních tříd nakupuje vždy škola. Škola dále vybaví prvňáčky pomůckami v hodnotě 200Kč. To vše pochopitelně nestačí a tak vedle aktovek bude potřeba prvňáčkům přikoupit ještě další pomůcky. jejich seznam najdetet v přiložených souborech:

 


 Pohádková škola 2019/2020

Zveme budoucí prvňáčky do letošní pohádkové školy. Setkání proběhnou vždy ve středu v těchto termínech:

2019:

20. listopadu – první setkání (dítěti dejte prosím s sebou přezůvky)

poté 4. a 18. prosince

2020:

15. ledna, 5 a 26. února, 11. března, Vážení rodiče předškoláčků, je nám velice líto, ale s ohledem na vzniklou situaci jsme nuceni zrušit všechny termíny pohádkové školy a v současné ani nelze uvažovat o tom, že bychom je nahrazovali.

Děkujeme za pochopení

Učitelky si vyzvednou děti v 14:50 h u vrátnice a zpět je přivedou v 16:00 h.

Rodiče, pokud jste se rozhodli pro naši pohádkovou školu, kontaktujte nás prostřednictvím emailu na:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Do emailu uveďte jméno dítěte, datum jeho narození, vaše telefonní číslo. Děkujeme.

Těšíme se na setkání a spolupráci.

Paní učitelky Simona a Zuzana


 Klub dětí Montessori 2019/2020

I v tomto školním roce bude probíhat Klubík Montessori, jenž je určen předškoláčkům, kteří se chystají k zápisu na naši školu do tříd Montessori.

Pokud máte zájem, aby Váš potomek Klubík Montessori navštěvoval, je třeba tuto skutečnost sdělit do 11. 10. 2019 a zaslat tyto údaje: jméno dítěte, jméno zákonného zástupce a kontakt - na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Časový harmonogram klubíku:

1. skupina:

14:30 (vyučující si vyzvednou děti na vrátnici) 14:35 – 15:35 práce dětí ve třídách Montessori

15:40 (doprovod si přebírá děti na vrátnici).

2. skupina:

16:00 (vyučující si vyzvednou děti na vrátnici) 16:05 – 17:05 práce dětí ve třídách Montessori

17:10 (doprovod si přebírá děti na vrátnici).

Termíny setkání:

4. 11. 2019, 2. 12. 2019, 6. 1. 2020, 3. 2. 2020, 2. 3. 2020, 30. 3. 2020, 6. 4. 2020 - zrušeny z důvodu virové epidemie - o případných náhradních termínech budete informováni, ale do zápisu už se nestihnou.

Z hlediska kriterií pro přijetí do třídy Montessori tedy ti z vás, co stihli absolvovat alespoň tři z celkem pěti dosud uskutečněných setkání, získáváte jeden bod.

Potvrzení o zařazení do skupiny a podrobné informace (co s sebou :) obdržíte v druhé polovině října.

Následně rodiče uhradí částku 560,- na účet spolku Škola Montessori.

O případné možnosti náhrady budeme informovat zákonné zástupce, kteří dítě omluví, a to prostřednictvím emailu.

Těšíme se na setkání

Kolektiv Montessori na ZŠ Gajdošova