Rodičovské vouchery

Vážení rodiče,

v roce 2024 fungují tzv. Rodičovské vouchery. Jedná se o aktivitu města Brna, jejímž cílem je podpořit děti, které mají trvalý pobyt ve městě Brně, ve volnočasových aktivitách, táborech, školách v přírodě apod. Každému kdo splní podmínky (stručně shrnuto: čestné prohlášení, že vaše domácnost nemá čistý příjem vyšší než 750 000 Kč ročně) je přidělen kredit 4 000 Kč, který může čerpat u libovolných organizací na libovolné aktivity dětí.

Za pomocí kreditů je možné uhradit max. 80% ceny dané aktivity. V případě proplacení školy v přírodě za cenu např: 3 000 Kč, by bylo možné kredity uhradit 80%, tedy 2 400 Kč, zbylých 20 % hradí rodič. V případě škol v přírodě, lyžařských výcviků  i popřípadě výletů do zahraničí  musíte uhradit nejprve cenu celou a to  prostřednictvím údajů z QR platby , kterou postupně vytváříme v AESu v modulu PLATBY. Jakmile nám Magistrát  proplatí Vaše kredity (přibližně do 2 měsíců), okamžitě vracíme 80 % z ceny akce k Vám na účet, ze kterého peníze přišly.

Při vyplnění žádostí o přijetí kreditů naší školou, nevyplňujte prosím nic do políčka poznámka.

Dalším omezením při využití Rodinných voucherů je minimální platba kredity a tou je částka 500 Kč. ( pokud Vám nezbývá k čerpání méně jak 500 kreditů např. pouze 460 kreditů )

Bohužel systém neumožňuje kredity čerpat zpětně na akce, které už proběhly.

V současné době je v systému registrovaná škola, chystá se registrace i Spolku rodičů, takže od září půjdou proplácet i kroužky, které nabízíme.

Veškeré informace k rodičovských voucherům, včetně podmínek registrace naleznete na těchto webových stránkách: https://www.brnoid.cz/cs/rodicovske-vouchery

Bohužel škola v tomto nemá žádné pravomoci ani nenastavuje podmínky, proto veškeré dotazy směřujte na kontakty uvedené na stránkách výše.

Mgr. Pavel Horák