Informace ŠJ

  • Variabilní symbol strávníka indentifikuje platbu - dozvěděli jste se ho při zpracování vaší přihlášky ke stravování.
  • Číslo účtu školní jídelny:  15 83 06 21 / 0100
  • Systém výběru obědů na HTTPS://STRAV.NASEJIDELNA.CZ/0252/LOGIN ( můžete také použít mobilní aplikaci iCanteen)
  • Odhlašování a přihlašování stravy (u referentky stravování emailem, sms, telefonicky, popř. Aristoteles)
  • Číslo stravovacího zařízení: 0252 (při přihlašování přes web není potřeba)
  • Přihlašovací jméno pro strávníky, kteří se stravovali do června 2021: (hůlkovým písmem, bez diakritiky-příjmení a první písmeno křestního jména): př.: SRNCOVAR
  • Přihlašovací jméno pro nové strávníky (od července 2021): prvních 5 písmen příjmení malým bez diakritiky a celý variabilní symbol př. srnco1524
  • Heslo pro 1.přihlášení stávajících strávníků je variabilní symbol strávníka (změňte !!)
  • Heslo pro první přihlášení nových strávníků – obdrží strávníci mailem.

Každý strávník ŠJ je po zaúčtování platby do 25. v měsíci automaticky přihlášen na oběd č.1, na následující měsíc. Pokud platba strávníka přijde pozdě, bude si muset strávník stravu přihlásit sám prostřednictvím elektronického systému. Změny na jiný druh oběda, odhlášku či přihlášku lze elektronicky provádět nejpozději tři dny předem, po té lze odhlášky stravy provést pouze prostřednictvím níže uvedeného kontaktu u referentky stravování a to nejpozději do 12:00 předcházejícího dne. Přihlášení stravy (např. po nemoci) lze uskutečnit do 7:00 v den, kdy se má žák opět stravovat. První den po nemoci zpravidla nelze volit druh oběda. První den nemoci má žák nárok na dotovaný oběd. Budete-li tento oběd vyzvedávat, zatavíme vám ho do menuboxu – požadavek prosím volejte na telefon 777 19 77 20 a to do 10:00 v den výdeje. Z hygienických důvodů není možné vydávat obědy do jídlonosičů, děkujeme za pochopení.

Ceny obědů i svačin se řídí platným ceníkem vyvěšeným na webu školy a na nástěnce školní jídelny. Na dotovaný oběd má žák nárok, pouze pokud se v daný den účastní výuky, nebo v první den nemoci. V dalších dnech nemoci se lze stravovat pouze za plnou cenu oběda. Za neodhlášený a nevyzvednutý oběd v době nemoci se neposkytuje náhrada a je účtována plná cena. V den konání školních akcí (výlety apod.) odhlašuje stravu, je-li to potřeba, hromadně třídní učitel.

Přeplatky stravy převádíme vždy na následující měsíc, na konci školního roku na nový školní rok. Přeplatky vracíme na účet, ze kterého byla strava hrazena.  Pokud vznikne přeplatek nad 2.500,- Kč, vracíme zpět na Váš účet (zpravidla 2x ročně), nebo na požádání.

Strava se odebírá za pomoci školního čipu žáka. Upozorňujeme, že z provozních důvodů zpravidla nejsme schopni vydat stravu bez čipu dříve, než po 6.vyučovací hodině ve 13:40. Děkujeme za pochopení.
Pokud žák ztratí nebo poškodí čip, zakoupí si nový ve školní jídelně tímto postupem – do obálky opatřené jménem a třídou vloží 50 Kč a odevzdá v jídelně u okénka, druhý den dostane v jídelně obálku zpět s novým čipem.

Kontakty

Renata Srncová – referentka stravováníSimona Janoušková – vedoucí školní jídelny
777 197 720tel:+420777197720533 440 555
SRNCOVA@ZSGAJDOSOVA.CZJIDELNA@ZSGAJDOSOVA.CZ
provoz kanceláře   Po-Pá   11:30 – 14:00provoz kanceláře   Po-Pá   8:00 – 14:30

Aktuální ceník stravy na aktuální školní rok najdete KLIKNUTÍM ZDE


Naše školní jídelna poskytuje stravování žákům školy, zaměstnancům i cizím strávníkům. Stravu pro 700 strávníků a 200 svačin připravuje sedm zaměstnanců školní jídelny, kteří se snaží každý den připravit pestrou a chutnou stravu podle výživově doporučených dávek.

Provoz školní jídelny zajišťuje a řídí vedoucí ŠJ p. Simona Janoušková (JIDELNA@ZSGAJDOSOVA.CZ, tel.: 533 440 555). Stravovací administrativu má na starosti referentka stravování p. Renata Srncová (tel. 777 19 77 20, SRNCOVA@ZSGAJDOSOVA.CZ).

Připravujeme dopolední svačiny a vaříme obědy s výběrem ze dvou hlavních jídel. Součástí oběda je vždy polévka, hlavní jídlo dle výběru a dva druhy nápojů. Každý týden je k dispozici v jídelně 2-3 x ovoce, 2-3x měsíčně jogurt, denně vždy voda, mléko, kakao či bílá káva a různé druhy čajů či sirupy. Strávníci si výběr obědů provádí na webu Strava.cz a na jídelně si identifikují druh oběda pomocí čipu.

Sestavujeme jídelníčky a připravujeme pokrmy odpovídající zásadám zdravé výživy výběrem vhodných vlastních i školních receptur a stále hledáme a připravujeme nové recepty (viz. naše fotogalerie v systému Aristoteles). Nepřipravujeme diety, ale při intolerancích některých potravin spolupracujeme s rodiči a vybíráme společně vhodný pokrm pro strávníka.

V jídelně máme místo pro 106 strávníků, plynulý provoz v jídelně zajišťujeme příchody strávníků podle rozpisů. S dohledy a plynulým chodem v jídelně nám pomáhají pedagogové školy, kterým za to patří velký dík.

Řídíme se vyhláškou č.107/2008, která nám mimo jiné ukládá dodržování spotřebního koše a nutričních hodnot pokrmů. Spotřební koš nám stanovuje určité skupiny potravin (ryby, luštěniny, maso, zeleninu, brambory, cukry, tuky…) a jejich spotřebu na žáka a den. Upřednostňujeme regionální potraviny, výrobky a suroviny z České republiky. Dále také kvalitní a vyhlášené suroviny ze zahraničí (Tropico nápoje, italské semolinové těstoviny, různé druhy rýže…). Naši strávníci dostávají ovoce a jablečné domácí mošty ze sadů Střílky, čerstvé ryby z Makra, čerstvé králičí maso  z farmy Litovany (odrůda Hyla), Bio mléko z Kunína, nápoje Tropico z plantáží Indonésie a Brazílie ze 100% ovoce a další nápoje bez konzervantů a barviv. Jogurty a tvarohy si většinou naše školní jídelna připravuje sama s různými příchutěmi a cereáliemi. Vaříme rovněž z pohanky, kuskusu, jáhel, bulguru, cizrny, Robi masa, Tofu, Šmakouna, sójových výrobků a dalších surovin…. Omáčky a polévky zahušťujeme minimálně a kromě obyčejné bílé mouky používáme cizrnovou moukou, kukuřičnou mouku, jáhlovou mouku, Hrašku, pohankovou moukou a rýžové vločky.

Soubory