Přijímání žáků z Ukrajiny ke vzdělávání

🇺🇦 Ukrajina Emoji | Statnivlajky.cz Ukrainian language

🇷🇺 Rusko Emoji | Statnivlajky.cz Russian language

Vážení rodiče dětí z Ukrajiny,
naše škola je připravena přijmout vaše děti a poskytnout jim i svačiny a obědy  zdarma až do konce tohoto školního roku, tedy do 30.6.2022.
Děti z Ukrajiny začneme přijímat od pondělí 21. 3. 2022. Do té doby se v klidu ubytujte, vyřešte nezbytné dokumenty a formality, odpočiňte si po vyčerpávající cestě.
Pokud máte zájem, aby vaše dítě navštěvovalo naši školu postupujte následovně:

1. napište mail na novotny@zsgajdosova.cz , v mailu uveďte:
- vaše jméno a telefonní číslo
- jméno vašeho dítěte/vašich dětí, datum jejich narození
- do kterého ročníku chodily do školy

2. Počkejte, až se vám ozveme na telefon a domluvíme s vámi vše potřebné.

Poučení:
K základnímu vzdělávání na území české republiky je povinen přihlásit svoje dítě cizinec v případě, že se zdržuje s dítětem na území ČR déle než 90 dnů. Dítě však může přihlásit k základnímu vzdělávání dobrovolně i když tato podmínka není splněna.

Pro žádosti prosím používejte přiložený formulář, pokud ho nemáte kde vytisknout, nebo nemáte nikoho, kdo by vám s jeho vyplněním pomohl, nevadí, vše spolu zvládneme při vaší návštěvě školy.